Oficiálně řidičem

6. srpna 2015 v 15:38 |  články

Poslední jízdy a výsledky.

Konečně to mám za sebou. 4.8. jsem si splnila jeden sen a udělala jsem řidičák. Ráno jsem vstávala dost brzo a byla trochu nervózní. Měla jsem jestě poslední jízdy a v 8:15 měla začít moje zkouška. V Anglii se říká, že je dost těžké udělat to na poprvé a tak se mi stalo, a ne jednou, že kdykoli jsem mluvila s někým koho to taky terpve čekalo, řekli mi že ani nepočítají s tím že to udělají hned a že ani já bych s tím neměla moc počítat abych nebyla moc zklamaná.

Practical driving test je oficiální název a má několik částí. Nejdříve dáte váš provizorní řidičský průkaz vašemu zkoušejícímu a podepíšete papír že auto ve kterém budete dělat zkoušky je pojištěné. Pravděpodobně se vás zeptá jestli chcete vašeho instruktora v autě nebo ne. U mě tak nějak předpokládal že s náma nepojede takže se ani nezeptal a rovnou řekl že tam teda počká. Další část je zkouška zraku. Z 20 metrů musíte přečíst značku auta. Pak už jsou na řadě otázky kolem auto. Myslím, že u nás je to technická část. Nejsem si uplně jistá jestli se tomu tak říkat protože většina těch otázek je vtipně trapná. Můžou se vás zeptat na dvě otázky. Jednu musíte popsat a druhou musíte ukázat. Já měla ukázat jak zjistím že funguje posilovač řízení a říct jak hluboký by měl být vzor na pneumatikách a jak zjistím tlak v nich. Pak jsme vyjeli a já si říkala že je to tady, dneska se rozhodne... :) Zeptal se mě odkud jsem a že byl před pár lety v Praze a líbilo se mu tam. Pak že jede na dovolenou do Mexika. Asi prvních 15 minut bylo v pohodě. Mluvil se mnou, což mě trochu rozptylovalo ale pořád to bylo lepší než co přišlo potom. Přestal mluvit, kromě toho kdy řekl co mam dělat. A pořád říkal, že jsem pomalej řidič. Kdybyste ale slyšeli tón jeho hlasu, vypadalo to jako bych právě přejela štěňátko. Nevim co jsem provedla ale od te doby byl protivnej. Už jsem se smiřovala s tím že to budu muset dělat znovu. Navedl mě zpátky k centru kde jsme začali a pak mi řekl gratuluju, prošla jste. Vážně jsem to nechápala. To že jsem pomalý řidič je vlastně docela vtipný. Na jedné lekci se mnou byl i manžel a pak mi i s mým instruktorem řekli že jezdím moc rychle a vůbec ne jako začátečník. V podstatě mi řekli že jezdím moc dobře na začátečníka. Tak jsem se snažila jezdit víc jako začátečník a stejně to bylo špatně. Hlavně že to mam. :)
Teď už jen koupit první auto.
Mějte se krásně a jestli se někdo z vás chystá taky dělat jízdy dejte vědět. Nebo jestli už je máte za sebou tak jaká byla vaše zkušenost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama