Novinky

25. července 2015 v 1:52 |  články

První auto, škola a dovolená.

Čím víc se snažím psát pravidelně, tím míň mi to jde. Poslední článek je z dubna a to jsem chtěla psát alespoň jeden týdně. Poslední dobou stále víc a víc myslím na moje aupair měsíce, ten bezstarostný život. Nevím čím to je, protože nemůžu říct že by mi to chybělo, jen ten konec se trochu nepovedl a možná to je to co mě nutí nad tím přemýšlet. Kde se vlastně stala chyba?
O autoškole jsem už psala, uspěšně jsem udělala teorii a 4.srpna mě čekají jízdy.


17.6. jsem dělala testy autoškoly. V Anglii je to trochu jinak. Tady se totiž dělají obě části odděleně. Nejdřív si rezervujete teoretickou část, zaplatíte 25 liber a vyberete si datum a hodinu. Pak už se jen musíte dostavit. Je to horší než vězení, řeknou vám co smíte, což znamená níc, a co nesmíte, to znamená všechno. Všechno co vás napadne. Projdete přísnější kontrolou než na letišti a pak vás vpustí do místnosti plné počítačů. Nesmíte mluvit, otáčet se, nesmíte s sebou mít nic kromě klíče od skřínky, do které jste si předtím zavřeli všechny svoje věci, a provizorního řidičáku. Když u vás najdou něco jiného, máte smůlu a nebude vám umožněno udělat váš test. Musíte si znovu rezervovat datum a zaplatit. Zkontrolují vám kapsy, nesmíte mít bundu, nebo svetr nebo cokoli kromě trika. Já musela ukázat všechny kapsy kalhot, zvednout vlasy jestli pod nimi něco není, ukázat paže a dlaně. Všechno to bylo dost směšný. Chápu že se snaží zabránit podvádění, ale všeho s mírou rychlá roto. Takže když u vás nenajdou nic co by se jim nelíbilo pustí vás do místnoti kde jsou jen židle a počítače oddělené stěnou, kde uděláte svůj test. Má dvě části, první je test. 50 otázek, které musíte stihnout za hodinu. A druhá část jsou krátká videa kde musíte kliknout pokaždé když vidíte něco co by mohlo ovlivnit vaši jizdu. Všechna videa jsou z pohledu řidiče. Když skončíte, jdete zpátky kde vám dají papír s vašimi výsledky. Z těch 50 otázek musíte mít 43 správně abyste úspěšně prošli. Není to nic těžkého. To co dělalo problém mně, byla angličtina. Některé odbornější výrazy jsem nikdy předtím neslyšela, takže jsem si nebyla jistá co znamenají. No a když uděláte teorii a zaplatíte 62 liber, můžete si rezervovat datum na jizdy. Moje jsou 4.8. v 8:15 ráno.

Rozhodla jsem se! Půjdu zpátky do školy. Teď když už se učit nemusím mě to vlastně baví. Udělala jsem pár kurzů na vision2learn, jestli jste o tom někdo slyšel, dejte vědět. Úspěšně jsem dokončila Customer service a Lean organisation management techniques a chystám se na konci července na business and administration. To ale není to o čem jsem vlastně chtěla psát. Hlavní je accounting na Manchester college. Začíná v září a je na 6 měsíců. Na něj pak navazuje další který mám taky v plánu. Zatím jsem ve fazí hledání. Ještě jsem nenašla odvahu zavolat tam a zeptat se na cenu protože to je asi jediná informace, kterou na jejich webu nenajdete. Počítám něco kolem 3000 liber. Je to večerní studium, 6 hodin týdně. Až se příhlásím a projdu tím procesem napíšu o tom článek.

A poslední je dovolená. Zbývá 48 dní. Nemůžu se dočkat. Letíme do Prahy. Jen na pár dní ale i tak se nemůžu dočkat. Naši byli v Anglii v červnu ale my jsme byli u nich naposled na vánoce. Tentokrát máme ranní let. Ještě jsem ráno neletěla a už vůbec ne takhle brzo. 6:45 odlet. Fuj. I když na druhou stranu, alespoň budeme v Praze brzo, jelikož normálně jsme přiletěli kolem osmé večer. Tohle bude snad příjemná změna.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama