Viza

12. května 2014 v 22:21 |  články

Rozhodnutí. Konečně!

Už je to dlouhá doba od posledního článku. Čím víc se snažím psát pravidelně tím míň mi to jde. Vždycky to skončí rozepsaným článkem ke kterému se vrátím později, jak sama sebe utěšuji. Ale dopadne to tak, že mám stoh rozepsaných článků, které pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa. Poslední dobou se ale řídím tím, že pokud něco má být, tak taky bude. A pokud to být nemá, jistě je k tomu dobrý důvod. Pomáhá to zklidnit moji bolavou duši.



...vízum máme. Je to malý kousek papíru vlepený do Aybiho pasu, který mi nadělal tolik vrásek. Nedokážu říct jestli bych do toho šla nebo nešla znovu, kdybych věděla co všechno obnáší to získat. Bylo to jako.... asi to nedokážu přirovnat k ničemu co jsem doposud cítila. Chvíli se zmítáte v euforii štěstí (přece to nemůže dopadnout špatně) aby ji vzápětí vystřídal ochromující strach.
Příšel jen jednoduchý dopis. Vrátili všechno - pasy, oddací listy, fotografie, účty. Všechno co popisuje náš dosavadní společný život. Ještě mi nedošlo, že je to všechno za náma. I když možná proto, že vlastně není. Nikdy tomu nebude konec. Ostatně o tom jsem se přesvědčila při návratu z česka. Zkontrolovali nám pasy, jeho povolení k pobytu a pak přišlo tolik otázek. Tak moc se mě ani maminka nevyptávala když jsem byla dlouho venku. A ta úplně poslední mě baví nejvíc. Zaplatil Vám? Občas to řeknou malinko jinak, jakoby to byl nějaký rozdíl. Jakoby čekali že se chytíte a snad i kdyby to byla pravda jim to řeknete jako nic. Kolik Vám zaplatil? Excuse me?!! Takhle otázka mě uráží. Děláte si prdel? Po tom všem jak jsme museli dokazovat že spolu skutečně žijeme a plánujeme koupit dům a založit rodinu? Skutečně je to třeba? Vzhledem k tomu že na základě všech těch jejich výmyslů a nesmyslů nám dali vízum a řekli tak: "Ano, skutečně spolu žijete z lásky a ne kvůli papírům." I po tom všem musím vždycky když se budu vracet z dovolené znovu a znovu dokazovat že k sobě patříme?

Máte podobnou zkušenost? Nebo jsem v tom sama?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama