Řidičský průkaz jinak

19. května 2014 v 13:54 |  články

Řidičák v Anglii.

Dneska jsem se konečně dostala k tomu vyplnit papír a zažádat si o řidičák. Po 8 letech se hvězdy konečně slitovaly a naklonily se mým řidičským směrem.Takže jsem se vydala na poštu pro správný formulář a vyplnila ho. Zbýva jen přiložit šek na £50. Což je poplatek za provizorní řidičák. Nejdříve žádáte o tzv. provizorní řidičák se kterým můžete jezdit po dobu tréninku buď v autoškole, která tady není povinná, nebo s někým kdo už má to štěstí a je držitelem normálního řidičského průkazu. Není to jen tak, že jen nasednete a jedete, člověk který vás učí musí mít řidičský průkaz minimálně 3 roky, musíte být pojištěni na auto které chcete řídit a musíte si na předek a zadek auta nalepit "L".

Formulář D1 - žádost o řidičský průkaz.

Po tomhle všem když se na to cítíte, můžete se přihlásit na test kde vyzkouší vaše znalosti teorie. Poplatek je asi 62 liber. Nikdo vám neřekne kdy je ten správný čas, jednodušše si to určíte vy. Po úspěšném složení následuje praktická zkouška, kde si samozřejmě ověří vaše dovednosti a reakce na silnici. Poplatek je přibližně 65 liber. Tady se doporučuje že byste měli minimálně rok jezdit na provizorní řidičský průkaz abyste se do toho pořádně dostali.
Úspěšnost, tedy počet lidí kteří udělají praktické zkoušky na poprvé je docela malá. Přibližně 45%. V porovnání s českem haha. Když se v česku někomu stane že neuspěje, je to pravděpodobně proto, že udělal nějakou velkou chybu nebo narazil na instruktora se špatnou náladou. V anglii vás klidně vyhodí za menší chybu. Potkala jsem tady pár lidí co se snažili a ani po osmé neuspěli. Popravdě, tohle je extrém a až tak moc to nevypovídá o náročnosti zkoušek jako o samotných lidech. :)
Trochu sem se bála angličtiny, ale není to až tak hrozný. Samozřejmě slova která nepoužívám denně neznám, ale není jich tolik, tak není problém si je všechna zapamatovat.

Držte palce. Zatím jsem ve fázi příprav. Až budu mít datum testů a jízd, určitě dám vědět. Ráda bych to stihla do půlky sprna. Začíná mě tlačit čas, zbývají už jen 3 měsíce, ale v presu vydávám lepší výkony. :) Jen nevím kam vmáčknu ten doporučený rok řízení. Zamračený

Zajímá mě jestli někdo dělal řidičák mimo ČR a jestli ano tak kde? Pochlubte se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 darkenz darkenz | E-mail | 23. září 2014 v 14:50 | Reagovat

Ahoj, jsem student 3.ročníku Střední průmyslový školy, Resslova 5  v Ústí n/L . Letos jsme měli možnost dostat se ještě s dalšími mými přáteli na stáž do Lotyšska. Kde pracujeme pro jednu konkrétní firmu zabývající se tvorbou webových stránek. Ve firmě testujeme jejich nově vytvořené webové stránky o Autoškole. Prosím prohlédněte si odkaz níže uvedený.

http://www.autoskola-presto.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama