Valentýn

14. února 2014 v 21:48 |  články

Svátek/NesvátekPůvodně jsem chtěla napsat něco o historii, ale přijde mi to hrozně nudný. Nikdy jsem to nijak neprožívala a nesnášela jsem když nás už ve škole o hodině výtvárné výchovy učitelka nutila vyrábět srdíčka a kytičky a všechny ty kraviny jen proto, že je 14.února. Bylo mi to fuk a ještě víc fuk mi bylo že kdysi, tak dávno že si to nikdo nepamatuje, existoval někdo jménem Valentýn, kterému dal někdo jiný před jméno svatý. (Stejně tak jsem nesnášela po prázdninách češtinu a výtvarku. Všude nás totiž nutili psát nebo kreslit o našich prázdninách.) To je sice trochu mimo svátek sv. Valentýna ale musela jsem si postěžovat.

Jak už jsem řekla, neřešila jsem to. A když se mě někdo zeptal jestli slavím tenhle svátek, nikdy jsem nevěděla co odpověď. Je mi to jedno, je to prostě jen další den, jen se o něm trochu víc mluví. A jestli někdo chce a někdo nechce slavit, jen to jen jejich věc.

Letošní byl ale jiný. Byl to můj první svátek zamilovaných kdy jsem se pyšnila titulem vdaná paní. Pořád si na to zvykám. :o) Asi bych to přešla jako každý jiný den, ale když jsem přišla domů a dostala kytku žlutých kopretin roztekla jsem se jako zmrzlina na letním slunci. Následovala čokoláda a večeře v restauraci. A pořád to nebyl konec. Díky tomuhle bych asi vzala na milost i učitelku a ráda bych vyrobila ne jedno srdíčko abych mohla ukázat jak moc jsem zamilovaná.

A ti bručouni co se ohání tím, proč ukazovat že někoho miluju zrovna tenhle den když to můžu udělat kterýkoli jiný den? Ruku na srdce, jak často to skutečně děláte? Neříkám že by kterýkoli svátek ať už uměle vytvořený nebo ne, měl být hlavní důvodem, ale skutečně si najdete kterýkoli ten jiný den abyste někomu řekli co pro vás znamená? Alespoň pro mě není vůbec jednoduchý ukázat co opravdu cítím. Připadám si pak strašně zranitelná, odhalit někomu co opravdu cítím.

Teď to skoro vypadá že jsem pro svátek sv. Valentýna. :)
Jak to máte vy? Slavíte? Neslavíte? Nebo to prostě jen neřešíte?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama