Všechno v mlze

14. května 2012 v 14:09 |  Au-pair

Čtvrtý týden

V neděli 13.5.2012 to byl přesně měsíc co jsem v Praze nasedla do letadla a vydala se do cizí země, do cizí rodiny, k lidem který jsem v životě neviděla. Když nad tím tak přemýšlím, napadá mě jen jedna věta: "Co tě to kurva napadlo!" Ze všech stran jsem slyšela, že mám ohromnou odvahu, ale já si tak nepřišla, vlastně si tak nepřipadám pořád i když mi dochází jak velký riziko to je, vydat se někam kde ani nevíte jestli budete mít kde spát. Měla jsem "štěstí". Jak se to vezme, mám kde spát a dostávám pravidělně zaplaceno, takže by se to asi dalo brát jako výhra. Doufala jsem, že se touhle mojí bláznivou cestou zavděčím rodičům. Že by na mě třeba mohli být konečně hrdý, že jsem dokázala udělat něco takový, ale zatím mám pocit, že je to snad ještě horší, než když jsem byla doma.


A co se děje tady?
Nic moc. Víkendy jsou fajn, pokud zrovna nemusím pracovat. Víkendy jsou vlastně jediný dny kdy si říkám, že to tady zmáknu. Jakmile přijde všední den, kdy musím budit ty hajzlíky, tahat je z postele a nutit je aby se šli laskavě nasnídat. Pak uklidit, přinutit toho nejmenší aby si ještě lehnul a spal, protože pak je protivnej a pak mám konečně trochu času na to abych si dala sprchu (rozuměj vanu, na sprchu se tady nehraje) a mohla vyřídit maily a tak všechno kolem. Pak se pomalu začínám připravovat na to že tu smečku budu muset vyzvednout a všechno začne nanovo. Neskutečně mě rozčiluje, jak tady nikdo neudržuje pořádek. Ten malej hajzlík když nechce jíst večeři (bodeť by chtěl když se může od nevidím do nevidím ládovat brambůrkama) jednoduše si ji vezme do postele. Jasně, proč ne? Ona to Alex uklidí. Nevadilo by mi ani tolik uklízet, kdybych viděla alespoň malou snahu rodičů udržet to tak alespoň chvíli. Tady je ale všem všechno jedno. Začala jsem zavádět nová pravidla - žádná televize, dokud nemají všechno uklizený a dokud nemají hotový úkoly. Samozřejmě se jim to nelíbí takže mě každý druhý den nenávidí a jsem hrozně zlá. Popravdě je mi to fuk, jestli tady mám ještě pár týdnů vydržet tak budou dělat oni co já chci ne naopak. Takže se dnes chystám říct hostmom že má 14 dní na to aby si našla někoho jinýho, protože já končím a nedovedete si představit jak lehce se najednou cítím. Když jsem konečně dokázala udělat tohle rozhodnutí.
Abych se ale dostala k tomu jak to tu bylo celý týden. Nemám určený hodiny kdy bych měla dělat, takže jsem v práci 24 /7 prootože děti za mnou chodí pořád jestli můžou tohle nebo tamto. Měla bych dělat 40hod/tdýně. No ještě se mi pořádně nepovedlo spočítat kolik že hodin to dělám, ale číslo kterýmu jsem se dobrala je 65 týdně, ale ještě to není konenčný, nepočítala jsem do toho ty drobnosti.
Každý den se mě HD ptá jestli jsem ok a já každý den říkám že jo, i když bych mu nejraději jednu natáhla, aby se probral. Nevím přesně, který to bylo den, ale už jsem toho měla dost, po dalším náročným ránu a když se mě zeptat řekla jsem že nejsem ok, což samozřejmě spustilo lavinu otázek. Docela dlouho jsme se bavili a bylo to fajn, konečně jsem skoro po měsíci prohodila pár slov s někým s Hostfamily. Jinak jsem byla pořád jen ta co uklízí a stará se o děti aby rodiče mohli strávit většinu času doma na facebooku. HD mi řekl, něco jako že neví jestli mi může věřit. Na to jsem se ho ptala že proč? A on, že prý neví co všechno mi může říct. Pak mi došlo proč to říkal, od bývalé aupair jsem zjistila, že každý večer když jeho žena odejde do práce on si dává jointa. Nevím jak to že jsem to necítila, protože na takový věci já mám nos :) ale necítila jsem to. No nic, asi si myslel že mě pozve na jointa všechno bude ok. Večer jsem si šla dát džus a on přišel vzal mi tu skleničku a abych to prý nepila že je to hnusný, a dal mi místo toho něco mnohem hnusnějšího. Byl v tom alkohol, takže sme si sedli a zase si povidali, což bylo fajn než to zase zkoušel. Byl nenápadnej jako sáňky v létě, ty jeho pokusy se mě jako dotknout, zkusit jak na to budu reagovat. No řekla jsem mu ať toho nechá a šla jsem spát. Takže místo dobrý nálady, kterou jsem po dlouhý době tady zase měla, jsem šla spát nasraná, že je to takovej idiot a musí všechno kazit.
Je to fuk, já už se rozhodla najít si jinou práci, nebo možná jinou rodinu.
Všem hodně štěstí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama