Anglie, Austrálie, Kanada vs. USA

3. ledna 2012 v 13:38 |  Au-pair

Rozhodnutí

Trvalo to dlouho a stálo to mnoho, ale konečně jsem se rozhodla. "Už žádné jestli najdu práci - nepojedu", nebo "když chvíli počkám něco se změní...." NE, nic z toho už se konat nebude, začínám žít a přestávám myslet na to co by kdyby.... Jednoduše to vyzkouším a buď se povede a já přijedu zpátky s mnohem lepší angličtinou a pár zkušenostmi navíc nebo se vrátím jako spráskaný pes - jedno je jisté, když to nezkusím nikdy to nezjistím.


Pořád jsem si říkala, že to není práce pro mně a ano, není to práce pro mně, ale je to cenná zkušenost, kterou si nemůžu nechat ujít. A vzhledem k tomu že v neděli oslavím 24. narozeniny, moc času už mi nezbývá. Přečetla jsem na tohle téma tolik článku co jich jen na internetu existuje a trochu s tím pohnula.
Prvním důležitým krokem bylo (když nepočítám odhodlání) zaregistrovat se na nějakých stránkách zprostředkujících au-pair pobyty. Rozhodla jsem, že nepojedu přes agenturu, možná se s agenturou člověk cítí líp, má pocit jistoty, ale zkušenosti ostatních lidí, nejsou vždy příznivé, a tak jsem se rozhodla risknout to na vlastní pěst.
Samozřejmě prvním místem kam jsem zamířila byla tahla stránka. Vytvořila jsem si profil a teď čekám. Uvidíme jak rychle to půjde, někde na netu jsem se dočetla, že když tomu věnujete dost času a snahy, můžete najít svou novou vysněnou rodinu za týden. Asi by to chtělo registrovat se i na jiných stránkách, ale zatím uvidím jak to půjde s touhle a pak vyrazím dál. Dám tomu 14 dní.
Přemýšlela jsem nad státem a vyhrálá Anglie. Není to moc daleko a v nejhorším případě můžu vyrazit domů kdykoliv. Letenky se dají dneska sehnat kolem 3000 Kč.
Je to jako kouzlo, když se konečně k něčemu odhodláte. Takže jen do toho. Přestaňte se bát co by se stalo a udělej to co chcete. Nic neodkládejte. Nikdy nevíte, kdy tady skončite.
S láskou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama